Sopot to nie tylko część Trójmiasta, molo i odpoczynek na pięknej bałtyckiej plaży. To także miasto niespodzianek i ciekawej architektury.
Krzywy Domek, zwany też Pijanym Domkiem, jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków na świecie, często przoduje w różnego rodzaju rankingach na najdziwniejsze budowle. Nie bez powodu więc, jest najchętniej fotografowanym obiektem w tym mieście.
Dlaczego Krzywy Domek jest krzywy?
Patrząc na Krzywy Domek ma się wrażenie, że grawitacja i sztuka budowlana nie ma do niego żadnego odniesienia. Swój dziwny kształt, a właściwie brak zdefiniowanego kształtu, zawdzięcza Państwu Szotyńskim oraz Panu Leszkowi Zalewskiemu. To architekci, którzy zainspirowani twórczością Jana Marcina Szancera, postanowili w centrum Sopotu stworzyć symbol współczesności – nieodgadnionej, niespokojnej, ekstrawaganckiej. Tak w 2004 roku miasto zyskało magiczną, przyciągającą wszystkich, atrakcję. Krzywą i piękną zarazem.
Ściana sławy – ściana podpisów
Jest to niejako nasza polska wersja amerykańskiej Promenady Gwiazd. Znane, popularne i zasłużone osoby, które uczestniczą w wydarzeniach organizowanych w Krzywym Domku, pozostawiają swój podpis na, tzw. „Ścianie Sławy”.
Krzywy domek w Sopocie wcale nie taki mały
Nazwa może nieco mylić, gdyż budynek nie jest wcale małych rozmiarów, Stanowi część centrum handlowego. Na parterze znajdują się lokale handlowe i usługowe, restauracje, puby, itp. Jest także piętro, gdzie swoje lokalne siedziby mają stacje radiowe oraz inne firmy i instytucje. Warto wejść do środka nie tylko po smaczną kawę. ale przede wszystkim, aby podziwiać niesamowite krzywizny okien, drzwi i ścian ciągnące się wzdłuż i wszerz całego Krzywego Domku.